Kurs Muzyczny Gorlice 2014, Mistrzowskie Kursy Muzyczne, Smyczkowe Kursy Muzyczne, Wirtuozowskie Kursy dla Kwartetów Smyczkowych, Włodzimierz Promiński skrzypce, Andrzej Kordykiewicz skrzypce, Piotr Richert altówka, Roman Hoffmann wiolonczela, Halina Promińska fortepian, Biuro Koncertowe Haliny Promińskiej

Mistrzowski Kurs Muzyczny Gorlice

Mistrzowski Kurs Muzyczny Gorlice 2017

dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów,
zespołów kameralnych

facebook

Archiwum > Gorlice 2009

Fotoreportaż:

31. stycznia 2009, godz. 17.00 — Dwór Karwacjanów

Koncert inauguracyjny:

Mariusz Adamczak — fortepian
Kwartet Camerata
Włodzimierz Promiński — I skrzypce
Andrzej Kordykiewicz — II skrzypce
Piotr Reichert — altówka
Roman Hoffmann — wiolonczela

W programie:
Wolfgang Amadeusz Mozart — Koncert fortepianowy A–dur KV 414
Johannes Brahms — III kwartet smyczkowy B–dur op. 67

Program koncertu inauguracyjnego 09.01.31

1. lutego 2009 — Zajęcia: Andrzej Kordykiewicz i Trio Miodowa

1. lutego 2009, godz. 17.00 — Dwór Karwacjanów

Koncert:
Polish Quartet
Wojciech Koprowski — I skrzypce
Aleksandra Tomasińska — II skrzypce
Michał Bryła — altówka
Karol Marianowski — wiolonczela

W programie:
Franz Schubert — Kwartet „Rosamunde” a–moll, D 804
Maurice Ravel — Kwartet F–dur (1902/3)

Program koncertu 09.02.01

2. lutego 2009 — Zajęcia: Włodzimierz Promiński i Trio Miodowa

2. lutego 2009, godz. 17.00 — Dom Polsko–Słowacki; Gorlice, Rynek 1

Koncert:
Polish Quartet
Wojciech Koprowski — I skrzypce
Aleksandra Tomasińska — II skrzypce
Michał Bryła — altówka
Karol Marianowski — wiolonczela

W programie:
Ludwig van Beethoven — Kwartet „Harfowy” Es–dur, op. 74
Franz Schubert — „Quartetsatz” c–moll, D 703

Program koncertu 09.02.02

2. lutego 2009 — Wieczorek zapoznawczy

3. lutego 2009, godz. 17.00 — Bardejov (Słowacja)

Koncert:
Polish Quartet
Wojciech Koprowski — I skrzypce
Aleksandra Tomasińska — II skrzypce
Michał Bryła — altówka
Karol Marianowski — wiolonczela

W programie:
Franz Schubert — Kwartet „Śmierć i Dziewczyna” d–moll, D 810
Alfred Schnittke — III kwartet smyczkowy (1983)

Program koncertu 09.02.03

4. lutego 2009, godz. 17.00 — Muzeum Ziemi Bieckiej

Koncert:
Kwartet Camerata
Włodzimierz Promiński — I skrzypce
Andrzej Kordykiewicz — II skrzypce
Piotr Reichert — altówka
Roman Hoffmann — wiolonczela

W programie:
Joseph Haydn — Kwartet smyczkowy D–dur op. 76 nr 5
Johannes Brahms — III kwartet smyczkowy B–dur op. 67

Program koncertu 09.02.04

5. lutego 2009, godz. 17.00 — Dwór Karwacjanów

Koncert uczestników Kursu:

1. W. A. Mozart — Sonata A–dur KV 305 cz. I
Aleksandra Bykowska — skrzypce kl. V PSM w Piotrkowie Trybunalskim
Aleksandra Skowrońska — fortepian kl.IV PSM w Piotrkowie Trybunalskim

2. G. F. Haendel — Koncert h–moll cz. I
B. Campagnoli — Kaprys nr 7 op. 22
Olga Kowalczyk — altówka kl. III OSM im. Z. Brzewskiego w Warszawie

3. L. van Beethoven — Sonata D–dur op. 12 nr 1 cz. I
Joanna Szostak — skrzypce II rok UMFC w Białymstoku

4. J. S. Bach — III Sonata na viola da gamba g–moll cz. I
Grzegorz Sadowski — altówka kl. VI PSM w Radomiu

5. S. Prokofiew — Koncert D–dur op. 19 cz. I
Gabriela Sokołowska — skrzypce kl. VI OSM w Białymstoku

6. C. Stamitz — Koncert D–dur cz. I
G. F. Telemann — Fantazja nr 4
Anna Luiza Aleksandrow — altówka kl. V OSM im. Z. Brzewskiego w Warszawie

7. J. Brahms — Sonata e–moll op. 38 cz. I
Katarzyna Sadowska — wiolonczela II r. UMFC

8. M. Karłowicz — Koncert A–dur op. 8 cz. I
Jan Dutkowski — skrzypce V PSM w Białymstoku

9. J. M. Leclair — Sonata D–dur cz I i II
Mateusz Strzelecki — skrzypce I r. UMFC

10. G. Bacewicz — Kwartet na czworo skrzypiec cz. I
Kwartet „Cordice” w składzie:
Weronika Kułaga
Justyna Wojtkowska
Aleksandra Szymańska
Vytautas Turek
PSM I i II st im. G. Bacewicz w Warszawie

11. J. Sibelius — Koncert d–moll op. 47, cz. I
Katarzyna Prusiel — skrzypce kl. VI OSM w Białymstoku

12. R. Twardowski — Trio fortepianowe
„Miodowe Trio” w składzie:
Katarzyna Kluczykowska — fortepian
Michał Piotrowski — skrzypce
Maciej Chrustowski — wiolonczela
PSM II st. im. J. Elsnera

Przy fortepianie:
Elżbieta Jarszewska–Kordykiewicz
Anna Misior

Program koncertu uczestników kursu 09.02.05

6. lutego 2009 — Próba do Classic Session

6. lutego 2009, godz. 19.00 — Dwór Karwacjanów

Classic Sesion:
Mariusz Adamczak — fortepian
Gorlice Festival Orchestra pod dyrekcją Włodzimierza Promińskiego

W programie:
Fryderyk Chopin — Koncert fortepianowy e–moll op. 11
Wolfgang Amadeusz Mozart — Eine Kleine Nachtmusic

Program Classic Session 09.02.06
Plakat Classic Session 09.02.06

Plakat zbiorczy wszystkich koncertów w formacie PDFPlakat zbiorczy wszystkich koncertów

Organizatorzy:

Galeria Sztuki „Dwór Karwacjanów” w Gorlicach,
PSM im. I. Paderewskiego w Gorlicach,
Biuro Koncertowe Haliny Promińskiej,
Polskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej

Patronat:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
Urząd Miejski w Gorlicach,
Starostwo Powiatu Gorlickiego

Projekt i wykonanie: Marcin.Odyniec.info©  |  Aktualizacja w